En iyi ceza avukatı diye bir şey yoktur aslında… Mevzuata ve Ceza Hukuku‘na hakim olan ve deneyimi olan avukat vardır.

Ceza Avukatı; mesleki faaliyetlerinin tamamını veya önemli bir bölümünü;

  • Ceza hukuku alanında yoğunlaştırmış,
  • Uzmanlaşmış
  • Savcılık soruşturma dosyalarında ve ceza dava dosyalarında tecrübeli olan, başta Anayasa, Ceza Muhakemesi Kanunu ve Türk Ceza Kanunu olmak üzere ceza mevzuatına hâkim avukattır.

Ceza Avukatı tutmak isteyen, bir ceza avukatıyla çalışmak isteyen bireyler, belli kriterlere dikkat ederek hassas ve titiz davranmalıdırlar. Zira ceza dosyaları, insanların sağlığından sonra gelen en önemli varlıkları olan özgürlüklerini doğrudan etkilediğinden diğer tür hukuki dosyalara nazaran daha büyük önem arz etmektedirler. Bu doğrultuda aşağıdaki kriterlere uygun hareket edilmesi, son derece faydalı olacaktır.

Bütün davalarda sizi temsil eden avukatın sizi anlaması sizi en iyi temsil eden uzmanlığı ile en iyi yasal temsil etmesidir önemli olan.

Hayatta hep en iyisini seçmeye çalışan insanoğlu tabi ki avukatını da seçerken en iyi avukatı seçmek ister. Ancak kavramlar arasında büyük bir hata yada farklılık vardır. Çünkü en iyi avukat, en iyi ceza avukatı veya en iyi ağır ceza avukatı gibi sürekli olarak internet üzerinde aramalar yapılsa da yapılan bu aramalar sonucunda karşımıza bir çok gereksiz ve alakasız konular dahi gelmektedir. Bunun nedeni internette yer alan bilgi kirliğidir. Bundan korunmanın en iyi yolu ise en iyi avukatı değil alanında uzmanlaşmış en iyi avukat ı bulmaktan geçmektedir.

Ülkemizde avukatlık alanında ne yazık ki ihtisaslaşma durumu yoktur. Bu nedenle de avukatlık mesleğini yapan her avukat meslektaş her alandan davalar üstlenebilmektedir. Bunu engelleyen veya düzenleyen bir uygulama henüz ülkemizde bulunmamaktadır.

En iyi avukat şeklinde bir niteleme yapmak ne derece doğrudur?

Hangi alanda en iyi avukatı aramaktayız? En iyi ceza avukatı mı? yoksa en iyi ağır ceza avukatı mı? veya en iyi idare hukuku avukatı mı? yoksa en iyi bilişim avukatı veya en iyi boşanma avukatı mı? Tuttuğunu koparan avukat da en çok aranan avukat niteliklerinden biridir.

Bu bahsettiğimiz konularda eğer sizde en iyi avukatı arıyorsanız mutlaka ön araştırma yapınız. Aradığınız kişi sizin için alanında en iyi avukat mı, tuttuğunu koparan avukat mı? Bu araştırmalardan sonra sizin için en iyi hizmeti alacağınızı düşündüğünüz avukat ile tereddüte düşmeden anlaşmanızı yapabilirsiniz.

Sizin için En İyi Avukat; Sulh ceza, asliye ceza ve ağır ceza süreçlerinde sorgu ve gözaltı aşamasından tutukluluk aşamasına kadar süreci takip eden avukat sizin için konuyu en iyi anlayan ve en iyi çözüm üreten avukattır. Bu nedenle adli kontrol aşamasında dahi sizi en iyi savunacağını düşündüğünüz avukat ile yola çıkmanız büyük bir öneme sahiptir.

Biz de deneyimlerimize dayanarak müvekkillerimize hukuki süreçlerinde en iyi hizmeti vermeyi amaçlayarak sonuca ulaşmayı hedefleyerek hizmet vermekteyiz.

Hukuk ofisimiz Cezai soruşturma , sorgulama, kovuşturma ve dava aşamalarında en iyi, sonuç alma odaklı ve en sorunsuz hizmeti sağlamak amacıyla İstanbul Kartal’da hizmet vermektedir.